Folklorní soubor

FF Přerov 2023

Folklorní festival Přerov 2023 bude letos v Michalově

Červnový folklorní festival, který do Přerova už tradičně vozí folklorní soubory z Čech, Moravy i ze světa, se letos přesune do Michalova. Kromě tanečníků a hudebníků bude také program pro děti, malý jarmark nebo ochutnávka vín tří vinařů.

Kdy a kde?

V pátek 9. června od 19:30 CM Primáš + DFS Kelčovan na Basecampu
V sobotu 10. června od 14:00 v Michalově u Restaurace Michalov
🎵 DFS Kelčovan, Čadca
🎵 FS Lipina, Vracov
🎵 DFS Lipinka, Vracov
🎵 FS Morava, Ostrava
🎵 DFS Trávníček Přerov
🎵 FS Haná Přerov
🎵 CM Primáš, Přerov
Od 19:00 hraní u cimbálu Noty místo hvězd s CM Primáš

Ochutnávka vín

Minijarmark

🧀 Farma Čech se sýry, i grillem
🥩 Burgery od Restaurace Michalov
🎒 Výrobky z chráněné dílny Spolusetkávání Přerov
🕸️ Paličkované krajky Mileny Malinové
🧶 Háčkované doplňky Hanky Soukupové

Program pro děti

👕 Ornis Přerov

🍀 Trávníček Přerov

💃 Hanácký fotokoutek

 


Podrobně o festivalu

Folklorní festival, který pořádá přerovský soubor Haná, má už více než 15 letou tradici. Jeho kulisami bylo po většinu ročníků Horní náměstí, letos se ale festival přestěhuje do parku Michalov.

„V loňském roce jsme v Michalově dělali program O víně a folkloru,“ vysvětluje přesun festivalu ředitel Tomáš Barbořík. „Moc se nám líbila atmosféra, překvapilo nás, kolik lidí dorazilo, a taky jsme si chtěli užít Michalov jinak než jak ho známe dosud.“

Zrodila se tak myšlenka konání festivalu přímo v parku pod zelenými korunami stromů. Festival v Michalově proběhne 10. června od 14 hodin v prostorách u Restaurace Michalov. Na pódiu se vystřídají soubory z Vracova, Ostravy, Přerova i slovenské Čadce.

„Chceme, aby folklor bavil všechny generace,“ doplňuje Tomáš Barbořík. „Pro děti máme program, který chystáme spolu s Ornisem a s DFS Trávníček, pro folklorní nadšence odpolední vystoupení souborů i večerní Noty místo hvězd, které jsou takovým velmi neformálním vystoupením cimbálové muziky.“ Festival ovšem začíná už v pátek hudebním vystoupením přerovské cimbálovky Primáš na Basecampu, ke které se připojí tanečníci a tanečnice ze slovenského souboru Kelčovan. Slovenští hosté vystoupí i v hlavním sobotním programu, a s nimi také tanečníci a tanečnice z vracovského souboru Lipina a dětského souboru Lipinka, Morava z Ostravy i domácí DFS Trávníček a FS Haná Přerov.

Taneční a hudební program doplní ochutnávky vín tří vinařů, minijarmark i grilované dobroty. Stejně jako vloni tu k degustaci nabídnou svá vína přerovští vinaři Marek Ťápal s Vinum Predmostensis a Vladimír Matela s Prvním vinařstvím Sobíšky. „Naše domácí vinaře každý rok doplňujeme některým z vinařů, který nás v uplynulém roce zaujal,“ říká sommeliérka Marta Miková. „Letos jsme oslovili skvělou Zdenu Čačíkovou, která stojí v čele kobylského Vinařství Čačík, a které přiveze naturální biodynamická vína.“ Na malém jarmarku, který bude součástí festivalu, budete moci ochutnat také grilované sýry a maso z Farmy Čech z Pavlovic nebo si dát burgery z grillu Restaurace Michalov.

Festival je také jedna z mála příležitostí, kdy se můžete obléknout do speciálně upraveného hanáckého kroje, a to v Hanáckém fotokoutku Magdy Barboříkové. Všechny informace o programu i doprovodných akcích můžete sledovat na webu a Facebooku Folklorního souboru Haná Přerov.

Festival probíhá pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka a primátora města Přerova Petra Vrány.

Copyright Haná Přerov - 2023