Folklorní soubor

O souboru Haná Přerov

Působíme od roku 1967 a od samého počátku se věnujeme hanáckému tanci a hudbě. Vystupujeme v Přerově a jeho blízkém i vzdáleném okolí a občas si vyrazíme i do zahraničí (Polsko, Slovensko).  Vystupujeme na folklorních festivalech, obecních oslavách, hodech a plesech. Soubor má v současné době 20 členů a při některých vystoupeních nás doprovází Hanácká mozeka Litovel, z.s.

Jako soubor organizujeme každoroční Folklorní festival V zámku a podzámčí v Přerově, na kterém se účastní soubory z celé České republiky, ale i ze zahraničí a který si postupně získal velkou oblibu mezi milovníky folkloru. V rámci festivalu vydal soubor CD a ZPĚVNÍK HANÁCKÝCH PÍSNÍ „JAK SE DĚLÁ LÁSKA“.

Spolupracujeme také s Muzeem Komenského v Přerově, kterému pomáháme při realizaci nočních prohlídek, muzejních nocí, vernisáží a dalších kulturních akcí a který je spolupořadatelem folklorního festivalu.

Dobrou spolupráci máme také s DFS Trávníček Přerov pod vedením p. Bouchalové, kterému pomáháme např. při VYNÁŠENÍ SMRTKY A VÍTÁNÍ JARA.

Také spolupracujeme se spolkem Cukrle Přerov, který se rovněž snaží o udržování lidových tradic. Takovou největší akcí, které spolek Cukrle a soubor Haná pořádají je přerovský MASOPUST. Také máme v sídle spolku Cukrle krojovnu našeho souboru.

 

 

Copyright Haná Přerov - 2019