FFPřerov 2015

Ve dnech 12. a 13. června se v Přerově uskuteční již 9. ročník folklorního festivalu V zámku a podzámčí, který pořádá Folklorní soubor Haná Přerov ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově. Letošní ročník se zaměří na jarní zvyky a dětské hry a toto téma se projeví i v aktivitách, které budou, jako obvykle, připravené pro děti.

Jakousi předehrou festivalu bude vzdělávací program pro organizované školní skupiny, který bude letos mimořádně probíhat celý týden, tedy od 8. do 12. června 2015 v zahradě u sídla spolku Cukrle Přerov (U Bečvy 1). Děti z mateřských a základních škol se v rámci programu dozvědí mnoho zajímavého o jarních zvycích, o jejich původu a významu, a zahrají si dětské hry, které hráli jejich předci před 100 lety.

Páteční večer bude patřit komponovanému pořadu Pašije. Do páteční noci tak pod širým nebem u hradeb u řeky Bečvy zazní pašijový příběh podle Matouše spolu s gospelovým doprovodem sboru ADD Gospel Přerov.

Sobota 13. června bude zahájena vystoupením Dechového orchestru Haná. Poté se Vám představí malou ukázkou jeden ze souborů. Také se můžete těšit na finále 9. ročníku dětské pěvecké soutěže O zámecký klíč a vystoupení dětských a dospělých folklorních souborů v jednom společném pořadu (Maleníček Lipník nad Bečvou, Ovečky Valašské Meziříčí, Malé Zálesí Luhačovice, Bartošův soubor Zlín, Bejatka Štítina u Opavy, Valašský vojvoda Kozlovice). Před jeho zahájením se jednotlivé soubory projdou vybranými částmi města Přerova a připraví tak jeho obyvatelům zajímavou podívanou, která by měla sloužit i  jako upoutávka a pozvánka na vlastní akci.

V sobotu večer proběhne koncert slovenské hudební skupiny Buchajtramka a společenské posezení u cimbálu za hudebního doprovodu zmíněné Buchajtramky a známé a oblíbené přerovské Cimbálové muziky Primáš.

Festival finančně podpoří Ministerstvo kultury, Olomoucký kraj a statutární město Přerov. Mediálními partnery jsou TV Přerov, Přerovský a hranický deník a Nejlepší adresa.cz. Sponzory akce jsou Pivovar ZUBR, A. W. Loštice, Centropen Dačice, Vinotéka U Hanačky, Dřevovýroba František Kornel a Veterinární klinika Přerov Tomáš Barbořík atd.

 

Copyright Haná Přerov - 2023