Folklorní soubor

Folklorní soubor Haná Přerov

Vítejte na stránkách Folklorního souboru Haná Přerov. Působíme od roku 1967 a od samého počátku se věnujeme hanáckému tanci a hudbě. Vystupujeme v Přerově a jeho blízkém i vzdáleném okolí. Účastníme se rozličných festivalů a přehlídek a občas vyrážíme i do zahraničí.

Na našich stránkách se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací o naší historii, členech, akcích, zkouškách a dalších aktivitách, kterých máme opravdu požehnaně. Můžete si nás také objednat na vystoupení. Také se zde dočtete o folklorním festivalu V zámku a podzámčí, který soubor každoročně připravuje. A máme zde i fotogalerii, kterou průběžně doplňujeme fotkami z našich vystoupení a dalších akcí. A naleznete zde i kontakt na nás, abyste nám mohli napsat.

Také spolupracujeme se spolkem CUKRLE pod vedením naší členky Magdy Barboříkové. CUKRLE je jakousi základnou či útočištěm souboru. Konají se zde nejrůznější akce jako MASOPUST, VYNÁŠENÍ SMRTKY, PEČENÍ PERNÍKŮ, PLETENÍ POMLÁZEK, VÝROBA ADVENTNÍCH VĚNCŮ. Také máme v sídle spolku Cukrle krojovnu našeho souboru.

 

 

Copyright Haná Přerov - 2019