FF Přerov 2017

Letošní ročník bude speciální tím, že pořádající FS Haná Přerov slaví již 50 LET od svého založení. K tomuto výročí bude pořádáno několik akcí spojených s připravovaným festivalem.

5. června 2017  – v 15:15 hodin se členové souboru FS Haná Přerov a děti z DFS Trávníček Přerov ukáží v Krojovém průvodu městem Přerovem.

7. června 2017 –  v 17:30 hodin se v Korvinském domě Muzea Komenského v Přeově (Horní náměstí č.p. 31) uskuteční Povídání o víně a folkloru s pozvanými vinaři a muzikou NS BŘECLAVAN BŘECLAV.

Od 5. do 9. června 2017 – proběhne v Ornitologické stanici v Přerově vzdělávací program pro děti MŠ a ZŠ pod názvam Folklorní střípky (o tom jak se žilo na Hané v minulých dobách).

V pátek 9. června 2017 – v 19:00 hodin proběhne na Nádvoří přerovského zámku pořad DÁREK připravený k 50. výročí založení FS Haná Přerov. Společně ho oslavíme hudbou, písní a krásou hanáckých krojů.

V sobotu 10. června 2017 vystoupí ve 13.30 hodin na Horním náměstí v Přerově CM PRIMÁŠ PŘEROV. Ve 14:00 hodin proběhne oficiální zahájení a od 14:15 hodin proběhne Finále PĚVECKÉ SOUTĚŽE O ZÁMECKÝ KLÍČ. V 15:30 hodin se představí svými vystoupením pořádající FS Haná Přerov společně s Hanáckou Mozekou Litovel. Hned poté proběhne vyhlášení výsledků pěvecké soutěže a vystoupí pozvané soubory z Moravy, Čech a Slezska a také zahraniční host ze Slovenska. Budete se moct těšit na vystoupení FS Lipovjan Lipov, FS Hlubina Ostrava, FS Lipka Pardubice, DFS Jabloňka Martinice a DFS Lieska Žilina. Současně s programem na Horním náměstí proběhne na nádvoří zámku vystoupení dětí ze STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU ATLAS (Hvězdičky, Betrilia, Jasminy a Hedvičky B), děíi z DFS JABLOŇKA MARTINICE A LOUTKOVÉ DIVADLO – STUDIO BEZ KLIKY s pohádkou O ANDRÝSKOVI.

Od 19:30 do 24:00 hodin se uskuteční na nádvoří přerovského zámku POSEZENÍ U CIMBÁLU s CM PRIMÁŠ PŘEROV, HANÁCKOU MOZEKOU LITOVEL A CM OKYBAČA LIPNÍK NAD BEČVOU.

Těšíme se na Vás na festivalu.

FS Haná Přerov

Copyright Haná Přerov - 2023