Folklorní soubor

Folklorní festival Přerov letos se spoustou novinek

Temperamentní maďarský folklor, letní večer na nádvoří zámku, moravští vinaři a folklor u Galerie města Přerova, neformální hraní v barech. Letošní folklorní festival Přerov chystá spoustu novinek. 
 
Na letošním folklorním festivalu vystoupí soubory z Maďarska, Slovenska, Čech i Moravy. Ve středu 5. června festival otevírá krásná akce O víně a folkloru. Na návdoříčku před Galerií města Přerova představí moravští vinaři svá vína, zahraje cimbálová muzika a bude se povídat o tom, že víno a folklor k sobě neodmyslitelně patří.
Páteční večery na nádvoří přerovského zámku mají tradičně skvělou atmosféru, letos tu vystoupí Bobule z Olomouce, Milpošanky ze Slovenska a soubor Furmička z Maďarska. Novinkou pak bude neformální program v podnicích, kde se budete moci potkat s vystupujícími soubory, zazpívat si, poslechnout si cimbál nebo si jen tak popovídat. Hlavní program pak bude v sobotu na Horním náměstí. Vystupovat bude Dechový orchestr Haná Přerov, temperamentní maďarský soubor Furmička, slovenské Milpošanky, Bobule a Dunajec z Olomouce, valašský Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm nebo soubor Jaro z Ústí nad Orlicí. Letošní novinkou je také sobotní večer, který se jmenuje Noty místo hvězd a bude  se odehrávat přímo na Horním náměstí.
Copyright Haná Přerov - 2019