FF Přerov 2021 bude! Tentokrát ve výkladních skříních

Folklor ve výlohách? Copak to jde? Inu, když je situace pandemická, nejde to ani jinak. Letošní ročník Folklorního Festivalu Přerov, který je už ročníkem 14., jsme pojali netradičně. Od 3. září budeme oživovat prázdné výlohy v centru města. Uvidíte v nich folklor v novém kabátku, nakouknete do prádelny, Tradicionálu i do chaloupky a vyzkoušíte si i rozšířenou realitu.

Našimi letošními hosty a ctěnými spolupracovníky jsou také Muzeum Komenského v Přerově nebo Muzeum Františka Skopalíka Záhlinice.

Vernisáž folklorních výloh

3. září 2021

  • 16:30 na Náměstí TGM: Krátký program, kterým uvedeme výstavu ve výlohách města. Z náměstí TGM se kolem folklorních výkladů přesuneme na Horní náměstí v Přerově.
  • 18:00 Zámek Přerov, Horní náměstí: folklorní pásmo v nádherných kulisách a skvělé akustice přerovského zámeckého nádvoří
  • 19:30 Base Camp, Kainarova, Přerov: večer s cimbálovou muzikou pro každého, kdo jde kolem

Folklorní výlohy budou k vidění do 26. září.

 

Nepropásněte Hanácky nebe!

K vidění je až do 12. září také výstava Hanácky nebe, kterou najdete v Galerii města Přerova na Horním náměstí 1, Přerov. Dozvíte se, proč půjdou Hanáci do nebe, jak vypadá blaženost nebeská a kdo z pozemšťanů dokáže být ščasné i tady na zemi. A taky se vyfotíte v hanáckém kroji nebo si odnesete recept na tradiční hanáckou syrnicu.

 

 

Copyright Haná Přerov - 2023